Starosta Wejherowski, Gabriela Lisius, w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie transformacji ustrojowej, które umożliwiło rozwój samorządu w różnych aspektach: gospodarczym, ekonomicznym, kulturalnym i społecznym. Jubileusz stał się okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć oraz do uhonorowania osób, które miały znaczący wpływ na rozwój powiatu.
Wśród wyróżnionych znaleźli się prof. dr hab. inż. Edmund Wittbrodt oraz ks. prof. dr hab. Jan Perszon, którzy otrzymali tytuł „Honorowego Obywatela Powiatu Wejherowskiego” – najwyższe odznaczenie powiatowe, przyznawane za pracę i poświęcenie na rzecz lokalnej społeczności.
Jubileusz był również okazją do uhonorowania pracowników Muzeum i Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Benita Grzenkowicz-Ropela, Małgorzata Wiszowata i Piotr Schmandt otrzymali odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Podczas gali wręczono również medale „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego” różnym twórcom, działaczom kultury oraz przedstawicielom różnych obszarów aktywności artystycznej. Wśród wyróżnionych znaleźli się Iwona Romanowska, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie, Andrzej Zieleniewski, Ireneusz Leśniak i Leszek Glaza. Zespół Wokalny Art'n'Voices otrzymał Nagrodę Remusa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.
Gala była także okazją do wyrażenia wdzięczności wobec osób pracujących na rzecz wspólnoty powiatowej, w tym samorządowców i pracowników Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Szczególne podziękowania złożyli przedstawiciele Rejonu Rówieńskiego w Ukrainie, z którym samorząd podpisał porozumienie, dziękując za pomoc udzieloną uchodźcom z Ukrainy.
Uroczystość uświetniła prezentacja artystyczna uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, co stanowiło doskonałe zwieńczenie 25-lecia Powiatu Wejherowskiego – czasu pełnego wyzwań, rozwoju i znaczących osiągnięć.
Napisz komentarz
Komentarze