- Polskie miejscowości, zarówno te większe, jak i mniejsze, mają w sobie wiele uroku. Każda z nich kryje w sobie jakąś historię, kilka tajemnic, jakieś zapomniane miejsca. Wiele skrywa się gdzieś na uboczu turystycznych szlaków. Sporo z nich stało się inspiracją dla pisarzy i to tam umieścili oni akcję swoich powieści. Teraz mapie Literackich szlaków Polski możemy w łatwy sposób je poznać i pokusić się o wyprawę śladami bohaterów literackich – mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.
Jak wyjaśniają pracownicy wejherowskiej biblioteki, istotnym elementem ma być rozbudowa mapy – organizatorom zależy na tym, by baza ta stale się powiększała. Autorzy, wydawnictwa, a nawet sami czytelnicy mogą zgłaszać swoje propozycje (autor i tytuł książki, miejscowość, której dotyczy), wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując „Literackie szlaki Polski”. Jest to szansa zwłaszcza dla niskonakładowych wydań, dla których będzie to dodatkowa promocja.
Warto podkreślić, że na mapie nie mogło, oczywiście, zabraknąć książek związanych z Wejherowem i okolicami, takich jak seria „Sprawy inspektora Brauna” Piotra Schmandta, czy „Aptekarz” Iwony Bogusz.
Mapę można znaleźć na stronie: bit.ly/LiterackieSzlakiPolski .
oprac. raz
Napisz komentarz
Komentarze