poniedziałek, 25 listopada 2024 06:16
Reklama

Węże 2022. Znamy nominacje dla najgorszych polskich filmów

Najgorsza reżyseria, najgorszy scenariusz i Wielki Wąż. Wkrótce zostaną przyznane filmowe antynagrody. Oto lista nominowanych do Węży 2022.
Węże 2022. Znamy nominacje dla najgorszych polskich filmów
Potbull 2021

Autor: Materiały prasowe

„Lepiej późno niż później – jak mawiają mądrzy ludzie. Poniżej oficjalne info i lista nominacji. Niech żyje polskie kino. Werdykt w tym roku – 13 kwietnia” – napisali organizatorzy filmowego konkursu na najgorsze polskie filmy. Mowa o Wężach – wyróżnieniach, których nie chce otrzymać żaden filmowiec. Co roku wybierany jest najgorszy polski obraz, najgorszy reżyser, najgorszy scenariusz... Zresztą kategorii jest aż 11.

Wężami filmowców „docenia” samozwańcza Popkulturowa Akademia Wszystkiego i w tym roku chce to zrobić już po raz 11. Węże trafią do twórców obrazów, które miały premierę w 2021 roku, a jak podkreślają organizatorzy konkursu – to był rok „boleśnie udany” w polskim kinie.

Nominują członkowie Popkulturowej Akademii Wszystkiego, a tworzą ją ludzie działający zawodowo w obszarze szeroko pojmowanej kultury. Tłumaczą, że Węże mają być „swoistym wentylem bezpieczeństwa” chroniącym przed popadnięciem w niebezpieczne samouwielbienie. „Mamy nadzieję, że twórcy, podobnie jak my, traktują nasze nagrody pół żartem, pół serio” – ma nadzieję akademia.

Znane nazwiska

„O tytuł Najgorszego Polskiego Filmu 2021 rywalizują "Druga połowa", "Fisheye", "Lokal zamknięty", "Pitbull" i "Ściema po polsku". Po 2 latach pandemicznej przerwy w tym roku ogłoszenie zwycięzców będzie miało miejsce na żywo na scenie Teatru IMKA” – informuje PAW. I podaje datę – 13 kwietnia.

W tym roku najwięcej nominacji – bo po 7 – mają „Pitbull” Patryka Vegi i „Ściema po polsku” Mariusza Pujszo. „Druga połowa” Łukasza Wiśniewskiego oraz „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie” zostały zauważone w 6 kategoriach, a co do znanych aktorów, to na liście nominowanych znaleźli się m.in. Andrzej Grabowski, Małgorzata Kożuchowska, Borys Szyc i Bartłomiej Topa.

Lista nominowanych:

Wielki Wąż

„Druga połowa”, reż. Łukasz Wiśniewski, producent Grzegorz Olkowski: za komedię o piłce nożnej, za brak humoru, jak i piłki nożnej, należy się czerwona kartka.

„Fisheye”, reż. Michał Szcześniak, producent Ewa Szwarc: za pozbawiony napięcia i sensu voyeurystyczny thriller, na którym idzie usnąć z nudów.

„Lokal zamknięty”, reż. Krzysztof Jankowski, producenci Luiza Zygmunt Sosnowska, Krzysztof Jankowski, Konrad Sosnowski: za idiotyczne odcinanie kuponów od pandemii.

„Pitbull”, reż. Patryk Vega, producent Patryk Vega: za skrzyżowanie uwspółcześnionej ekranizacji biblijnej Księgi Wyjścia z reklamą cinkciarz.pl.

„Ściema po polsku”, reż. Mariusz Pujszo, producenci Mariusz Pujszo, Consuella Pujsz: za kwintesencję taniego złego kina.

Najgorsza reżyseria

Krzysztof Jankowski – „Lokal zamknięty”

Mariusz Pujszo – „Ściema po polsku”

Tadeusz Syka – „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”

Patryk Vega – „Pitbull „

Łukasz Wiśniewski – „Druga połowa”

Najgorszy scenariusz

Szymon Bogacz Michał Szcześniak Piotr Tołoczko – „Fisheye”

Adam Cioczek, Tomasz Mandes, Robert Ziębiński – „The End”

Marcin Mastalerek, Sebastian Staszewski, Jarosław Stróżyk – „Druga połowa”

Mariusz Pujszo – „Ściema po polsku”

Patryk Vega – „Pitbull”

Najgorsza rola żeńska

Ada Chlebicka – „Miłość do kwadratu”

Małgorzata Kożuchowska – „To musi być miłość”

Małgorzata Kożuchowska – „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”

Borys Szyc – „Magnezja”

Julia Wieniawa – „Small World”

Najgorsza rola męska

Przemysław Bluszcz – „Pitbull”

Tomasz Karolak – „The End”

Bartłomiej Kotschedoff – „Bo We Mnie Jest Seks”

Józef Pawłowski – „Bartkowiak”

Mariusz Pujszo – „Ściema po polsku”

Ksawery Szlenkier – „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”

Występ poniżej talentu

Mirosław Baka – „Miłość do kwadratu”

Przemysław Bluszcz – „Pitbull”

Andrzej Grabowski – „Druga połowa”

Andrzej Grabowski – „Pitbull”

Bartłomiej Topa – „Bartkowiak”

Najgorszy duet

Piotr Adamczyk i Mariusz Pujszo – „Ściema po polsku”

Bartosz Bielenia i Borys Szyc – „Magnezja”

Andrzej Grabowski i audiobook – „Pitbull”

Bartłomiej Kotschedoff i futro – „Bo We Mnie Jest Seks”

Małgorzata Kożuchowska i Ksawery Szlenkier |– ”Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”

Żenująca scena

Finałowy mecz bez jednego ujęcia na mecz – „Druga połowa”

Gwałt knura (Jacek Beler) – „Wesele”

Komendant policji, który bzyka owcę rozjechaną przez automobil prowadzony przez Borysa Szyca, który jest kobietą (Mariusz Drężek, Borys Szyc) – „Magnezja”

Scena seksu (Bartosz Bielenia, Borys Szyc) – „Magnezja”

Układ taneczny w SPATIFie – „Bo we mnie jest seks”

Najgorszy przekład tytułu zagranicznego:

„Cwaniaki z Hollywood” – „The Comeback Trail”, dystrybucja Monolith Films

„Miłość na przekór wszystkim” – „Running for Grace”, dystrybucja Bomba Film

„Piękna i rzeźnik” – „Freaky”, dystrybucja UIP

„Piotruś Pan i Alicja z Krainy Czarów” – „Come Away”, dystrybucja Kino Świat

„Wszystko zostaje w rodzinie” – „Lacci”, dystrybucja Aurora Films

Najgorszy teledysk

„Ściema po polsku”

„To musi być miłość”

„Wyszyński”

„Żużel”

„Dziewczyny z Dubaju”

Najgorszy plakat:

„Druga połowa”, producent: Grzegorz Olkowski, dystrybucja Kino Świat

„Ściema po polsku”, producenci: Mariusz Pujszo, Consuella Pujszo, dystrybucja Brauron

„Śniegu już nigdy nie będzie”, producenci: Agnieszka Wasiak, Mariusz Włodarski, Viola Fugen, Michael Weber, Małgorzata Szumowska, Michał Englert, dystrybucja Kino Świat

„Wesele”, producenci: Wojciech Gostomczyk, Janusz Bogaczyk, Janusz Hetman, dystrybucja Kino Świat

„Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”, producenci Tadeusz Syka, Maciej Syka, dystrybucja Kino Świat

W dotychczasowej historii Nagród Węży nagrody dla najgorszych filmów roku zdobywały: „Wyjazd integracyjny” (2012), „Kac Wawa” (2013), „Ostra randka” (2014), „Obce ciało” (2015), „Ostatni klaps” (2016), „Smoleńsk” (2017), „Botoks” (2018), „Studniówk@” (2019), „Futro z misia” (2020), „365 dni” (2021).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytamData dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu seriiAutor komentarza: szubazdolkaTreść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :)Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu seriiAutor komentarza: Raf DomTreść komentarza: Świetna recenzja! Warto sięgnąć po tę ksiażkę.Data dodania komentarza: 17.11.2024, 10:29Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu seriiAutor komentarza: koraTreść komentarza: i fajnie i super!Data dodania komentarza: 17.11.2024, 10:16Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu seriiAutor komentarza: LESTreść komentarza: 650 mb. -7 miesiecy ???!!!! Toż to żart. WÓJCIE ! Kto wybierał wykonawcę ?Data dodania komentarza: 14.11.2024, 16:07Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej Kielno – KowalewoAutor komentarza: Leszek SzczypiorTreść komentarza: Leszek Szczypior W imieniu własnym jak i organizatora dziękuję wszystkim za udział w Pchlim Targu w Wejherowie, a szczególnie tym, którzy pozostawili po sobie 👏👏🙂🙂porządek. Jesteście WIELCY .Data dodania komentarza: 12.08.2024, 21:25Źródło komentarza: Od książek po odzież: na pchlim targu kupisz, co chcesz
Reklama