W tym roku obowiązek stawienia się przed komisją lekarską dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2003 roku. Do kwalifikacji wojskowej muszą ponadto przystąpić mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy do tej pory nie dopełnili wspomnianego obowiązku, a także osoby urodzone w latach 2011-2002, które zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej.
W wojskowych komendach uzupełnień mogą również stawić się ochotnicy i kobiety urodzone w latach 1998-2003 posiadające umiejętności przydatne do czynnej służby wojskowej lub kształcące się w tym kierunku.
Terminy i miejsca
Kwalifikacja wojskowa na Pomorzu potrwa w tym roku od 4 kwietnia do 8 lipca. W powiecie puckim Powiatowa Komisja Lekarska będzie działać w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku. Tam kwalifikacja wojskowa potrwa od 4 do 29 kwietnia. Nie oznacza to jednak, że przed komisją można stawić się dowolnego dnia. Dla każdej gminy ustalone zostaną konkretnie terminy.
Informacje dotyczące poszczególnych gmin pojawiają się na bieżąco. Na tę chwilę wiadomo na przykład, kiedy odbędzie się kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców gminy Władysławowo. 7 i 8 kwietnia przed komisją stawią się mężczyźni, natomiast 29 kwietnia - kobiety.
W powiecie wejherowskim komisja lekarska będzie działać w budynku Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie. W dniach od 25 do 29 kwietnia (mężczyźni) i 27 maja (kobiety) odbędzie się tam kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców gminy wiejskiej Wejherowo.
Co zabrać?
Osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej, muszą zabrać ze sobą: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, posiadaną dokumentację medyczną, aktualną fotografię o wymiarach 3x4 cm bez nakrycia głowy, dokument potwierdzający poziom wykształcenia lub pobieranie nauki.
Napisz komentarz
Komentarze