Park Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie budzi ogromne zainteresowanie. To doskonałe miejsce do wypoczynku, spacerów, spotkań, relaksu, zabaw czy ćwiczeń. Znajduje się tutaj strefa fitness i jedno z największych w okolicy placów zabaw.
W letnie, niedzielne popołudnia przy małej scenie można się delektować muzycznymi koncertami, które prezentują różnorakie formy. A na polanie przy Amfiteatrze odbywają się wielkie koncerty albo inne wydarzenia, których w Wejherowie nie brakuje. Amfiteatr to także miejsce czwartkowych bezpłatnych seansów filmowych. Miłośnicy kina gromadzą się zawsze o 21.30.
Park pełni także walory edukacyjne. Różnorodna roślinność, nietypowe zwierzęta jak chociażby czarne łabędzie czy bieliki, to tylko niektóre aspekty dydaktyczne. Jest to także miejscem kultywowania oczywiście kultury kaszubskiej.
Wejherowskie założenie parkowo - dworcowe zupełnie zmienia swoje oblicze nocą. Gdy tylko zapada zmrok kusi blaskiem kolorowych fontann czy pomostów.
W parku Majkowskiego możemy zdecydowanie czuć się bezpiecznie. System monitoringu oraz liczne patrole piesze, zmotoryzowane czy rowerowe straży miejskiej zapewniają osobom przebywającym w parku poczucie bezpieczeństwa.
Rys historyczny: Park Miejski im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie to niewątpliwie wizytówka miasta. Warto zatem sięgnąć po krótki rys historyczny tego miejsca. Park pochodzi z XVIII wieku i jest typowym parkiem pałacowym w stylu angielskim. Liczne stare drzewa, kolorowe kwietniki, zbiorniki wodne oraz rozległe trawniki przypominają o jego ciekawej, która nierozerwalnie połączona jest ze znajdującym się w nim Pałacem Przebendowskich i Keyserlingków.
Projekt rewitalizacji parku polegał pierwotnie na przywróceniu walorów historyczno-przyrodniczych. Zakres prac obejmował odtworzenie i budowę ścieżek parkowych w ich historycznym przebiegu, pielęgnację i zachowanie drzewostanu, nasadzenia nowej zieleni, wykonanie instalacji nawadniającej nową zieleń, stworzenie ścieżki dydaktycznej poprzez oznakowanie cennych przyrodniczo okazów. Powstały więc drogi, ścieżki oraz aleje parkowe i altana widokowa. Dokonano również nowych nasadzeń i wykonano pergolę dla róż (Aleja Różana). Projekt obejmował także pielęgnację drzewostanu – około 150 sztuk starych drzew.
Park Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie cz.1.
Park Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie cz.2.
Park Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie cz.3.
Napisz komentarz
Komentarze