W najbliższy piątek o godzinie 20:00 w Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się spektakl który zaprezentują aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza z Łodzi. Intrygująca treść, aktorstwo na najwyższym poziomie i imponująca scenografia rodem z Mad Maxa. „Książę Niezłomny” to jedyny spektakl teatralny wystawiany w sierpniu na scenie Filharmonii Kaszubskiej. Bilety w cenie 35 i 40 zł do nabycia w kasach lub na www.wck.org.pl.
W futurystyczny klimat wprowadzi widzów performance „Wojny Piasku”, który rozpocznie się o godz. 19:00 na Placu Jakuba Wejhera. Można spodziewać się płonącej scenografii i pojazdów nie z tej epoki. Po pokazie zwycięzcy i przegrani przejdą do Filharmonii Kaszubskiej.
Natomiast w najbliższą sobotę na Rynku Starego Miasta w Wejherowie wystąpił Teatr Reduta założony przez Juliusza Osterwę. Pierwszy polski teatr-laboratorium wystawił sztukę „Książę Niezłomny”. Mimo że oryginalny tekst napisał Calderon de la Barca, utwór zaistniał w polskim teatrze głównie dzięki tłumaczeniu, a zarazem parafrazie autorstwa Juliusza Słowackiego. Dzięki Juliuszowi Osterwie Wejherowo stało się pierwszym miastem na Pomorzu, do którego zawitała prawdziwa sztuka teatru - nowa, twórcza, eksperymentalna. W tym roku mija 90 lat od tego niezwykłego momentu w życiu kulturalnym miasta. W zawiązku z tym Filharmonia Kaszubska zaprasza na cykl wydarzeń pod wspólnym szyldem „Niezłomne Miasto”, które odbędą się 12 i 13 sierpnia.
Za dnia w centrum miasta będzie można spotkać postaci sprzed wojny oraz podziwiać skarby tamtejszej motoryzacji. O godzinie 19:00 na Placu Jakuba Wejhera zostanie zaprezentowany „Wodewil Warszawski” w wykonaniu warszawskiego Teatru Pijana Sypialnia. Scenariusz został skonstruowany w oparciu o komedię Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Jak na wodewil przystało, spektakl wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki, choć tańczyć będą nie tylko aktorzy. Widowisko zachwyci wszystkich tych, którzy chcą przenieść się do przedwojennych czasów, po których zostały piękne melodie i pożółkłe fotografie. Zachęcamy aby wyciągnąć ze swojej szafy choć element stroju nawiązujący do garderoby 20-lecia międzywojennego i wziąć udział w miejskiej potańcówce.
Napisz komentarz
Komentarze