Boiska, wiaty rowerowe, piknikowe, siłownia zewnętrzna, koncert, dzień integracji, biegi na przykład seniorów czy inne ciekawe propozycje w ramach Budżetu Obywatelskiego... To tylko kilka z wyłonionych w poprzednich latach pomysłów, które zdaniem mieszkańców okazały się najciekawsze.
"Bardzo się cieszymy, że te wszystkie edycje zawsze poprawiały Budżet Obywatelski. Wprowadzały elementy, które zlikwidowały to, co było kłopotliwe, a przy funkcjonowaniu budżetu jest coraz lepsze." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.
Te zmiany to między innymi wyeliminowanie numeru PESEL z wszystkich dokumentów związanych z eliminacją do Budżetu Obywatelskiego, a także zmiana dat. Głosowanie odbędzie się już w czerwcu.
Jednak zanim nastąpi głosowanie należy swoje propozycje wnieść do Budżetu Obywatelskiego. A to możemy zrobić każdy mieszkaniec Wejherowa, który ukończył 16 lat. Termin składania wniosków upływa 3 kwietnia.
Autorzy projektów, którzy mają wątpliwości czy zostały prawidłowo przygotowane pod względem formalnym lub czy w ogóle możliwa jest ich realizacja z uwagi na przepisy i inne okoliczności, mogą zapytać się o to ekspertów z rożnych wydziałów Urzędu Miejskiego. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Takie pytania były już kierowane do urzędu.
W zakresie inwestycji – Piotr Nowosiak, tel. 58 677 71 10, w zakresie urbanistyki i nieruchomości – Sylwia Jedynak, tel. 58 677 71 85, a w zakresie wydarzeń sportowych i kulturalnych – Michał Jeliński, tel. 58 677 70 36.
Napisz komentarz
Komentarze