Onira to spektakl o ludziach, którzy nie widzą, nie słyszą i nie mówią o niektórych problemach przez co żyją w swoistym koszmarze życia codziennego.
"Pamiętajmy, że mamy tutaj wypowiedź młodych ludzi, którzy przez to przechodzą (...) Zaczynają obserwować pewne tematy i budują swoją tożsamość (...) Są takie sytuacje, które warto sobie przypomnieć. Ten spektakl przypomina o tych rzeczach." - powiedział Karol Formela reżyser spektaklu.
Jeśli komuś wydaję się, że osoba głuchoniema lub słabosłysząca nie poradzi sobie na scenie teatralnej, a w szczególności podczas scen wymagających gracji i ruchu w połączeniu z muzyką, to będzie bardzo zaskoczony. Wychowankowie wejherowskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych.
"Onira" to amatorski spektakl realizowany w ramach projektu „My-otwarci na teatr” z elementami pantomimy i animowaniem lalki.
Głównym celem projektu jest pobudzenie kreatywności i wzrost motywacji do tworzenia dzieł artystycznych przez osoby niesłyszące i słabosłyszące będące uczniami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących.
Projekt zakłada przygotowanie spektaklu lalkarskiego, pantomimicznego i żywego planu przez młodzież niesłyszącą i słabosłyszącą oraz poznanie teatru za kulisami.
W jego ramach zaplanowano przeprowadzenie pięciu warsztatów, wizytę w gdyńskim Teatrze Muzycznym, spotkanie z aktorem, zaś głównym aspektem jest spektakl. Na jego premierę zapraszamy do Filharmonii Kaszubskiej w piątek (6 października) o godzinie 11.00. Wstęp bezpłatny, wcześniej jednak należy w kasie filharmonii odebrać darmowe wejściówki.
Napisz komentarz
Komentarze