sobota, 5 kwietnia 2025 11:57
Reklama

Poszukiwania w ekstremalnych warunkach

Policjanci otrzymali ostatnio zgłoszenie o zaginięciu 35-letniego mężczyzny. Z informacji przekazanych przez bliskich wynikało, że życie mężczyzny może być zagrożone.
Poszukiwania w ekstremalnych warunkach

Do działań przystąpili policjanci z wydziału kryminalnego, którzy określili, że zaginiony poruszający się volkswagenem, może przebywać na terenie powiatu lęborskiego. Dla policjantów z wydziału kryminalnego oraz prewencji został ogłoszony alarm. Funkcjonariusze zostali skierowani do udziału w poszukiwaniach mężczyzny. W działaniach wzięli udział także policjanci Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku i lęborscy policjanci. 

Około godziny 18:50, w gminie Nowa Wieś Lęborska, mundurowi znaleźli pojazd należący do poszukiwanego – samochód był pusty, mężczyzny nie było na miejscu. Do akcji natychmiast zadysponowano przewodnika z psem topiącym z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oraz wsparcie grupy poszukiwawczej „Gryf”.

Dodatkowo policjanci z wydziału kryminalnego w trakcie poszukiwań w rejonie leśnym wykorzystali drona wyposażonego w kamerę termowizyjną, co umożliwiło dokładne monitorowanie terenu z lotu ptaka. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzali drogi dojazdowe, pobliskie sklepy oraz stację paliw. Dzięki intensywnym i skrupulatnym działaniom przed godziną 21:00 odnaleziono mężczyznę, który szedł rowem melioracyjnym w kierunku miejscowości Łebień. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, a ono przewiozło 35-latka do szpitala.

Działania poszukiwawcze, realizowane przez kilkudziesięciu funkcjonariuszy pionu kryminalnego i prewencyjnego wejherowskiej komendy, grupę poszukiwawczą „Gryf” oraz wsparcie psa patrolowo-tropiącego z gdyńskiej komendy, w trudnych, zimowych warunkach, są dowodem determinacji i profesjonalizmu policjantów.

Policjanci przypominają, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej:

800 70 2222 – linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego Jest linią całodobową i bezpłatną dla osób dzwoniących,

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00,

116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu,

800 108 108 – bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00,

121 212 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama