Powołany przez Zarząd Szpitali zespół jest 6-osobowy, w jego składzie są: dyrektorzy ds. pielęgniarstwa z 4 szpitali: św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Morskiego im. PCK w Gdyni, Zakaźnego w Gdańsku oraz Specjalistycznego w Wejherowie, a także dyrektorzy ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Przewodniczy mu Beata Wieczorek–Wójcik, dyrektor ds. Pielęgniarstwa ze szpitala w Wejherowie.
"Chcemy, aby we wszystkich podmiotach naszej spółki opieka pielęgniarska zapewniała doskonałe wyniki leczenia pacjentów. Naszym celem jest, by realizowany model opieki, liczba i kwalifikacje personelu oraz wyposażenie wspomagające opiekę gwarantowały bezpieczeństwo i satysfakcję pacjentów. Dążymy do ujednolicenia systemu identyfikacji ryzyka zdarzeń niepożądanych, tak by ograniczyć ich występowanie. Nie jest jednak możliwe ich całkowite wyeliminowanie, bowiem niejednokrotnie wynikają one z indywidualnej sytuacji zdrowotnej pacjenta – powiedziała Jolanta Sobierańska-Grenda, Prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich”.
W ramach projektu odbędą się m.in. szkolenia dla kadry pielęgniarskiej, w każdym ze szpitali powołani zostaną „ambasadorzy bezpieczeństwa” czyli liderzy zmian.
Szpitale Pomorskie sp. z o.o. zarządzają 4 szpitalami, których właścicielem jest samorząd województwa pomorskiego: Szpitalem Morskim im. PCK w Gdyni, Szpitalem św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Szpitalem Specjalistycznym w Wejherowie oraz Szpitalem Zakaźnym w Gdańsku.
Napisz komentarz
Komentarze