Filmy były wyświetlane na ekranie LED. To zapewniło wyraźniejszy obraz i zagwarantowało głębsze emocje w porównaniu do tradycyjnych projekcji.
Kino pod Gwiazdami cieszy się popularnością jako forma rozrywki łącząca miłość do filmu z atmosferą pleneru. To wydarzenie dostarcza niezapomnianych wrażeń i sprzyja integracji społecznej, z uwagi na dostęp do kultury szerokiemu gronu odbiorców. Tegoroczną edycję zwieńczył pokaz kina samochodowego.
– Bardzo się cieszę, że nasza tegoroczna edycja Kina pod Gwiazdami cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Dzięki nowej, nowocześniejszej formule mogliśmy oglądać filmy nie tylko w amfiteatrze, ale także na placu Jakuba Wejhera oraz w kinie samochodowym na Polanie Piknikowej – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta miasta.
Podczas ostatniego seansu widzowie mogli we własnych samochodach obejrzeć doceniony na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni film pt. „Piosenki o miłości”.
Kina samochodowe to rozrywka, która przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Tam cieszyły się one ogromną popularnością w latach 50. i 60. XX wieku. Szczególnie upodobali je sobie mieszkańcy przedmieść, którzy oglądali filmy z komfortu swoich samochodowych kanap. Często seanse były jedynie pretekstem do spotkań towarzyskich, randek czy rodzinnych wypadów. Widzowie korzystali z nadajnika FM, aby odbierać dźwięk bezpośrednio przez radioodbiornik ustawiony na wskazaną przez organizatorów częstotliwość.
Napisz komentarz
Komentarze