środa, 27 listopada 2024 05:58
Reklama

8. edycja Galerii Wejherowskie Klamoty: Ekologia i Solidarność w Serce Wejherowa

Odbyła się ósma edycja Galerii Wejherowskie Klamoty, wydarzenia, które niezmiennie przyciąga tłumy mieszkańców i nie tylko. Organizowane w przestrzeni Ekofabryki, spotkanie to nie tylko celebrowało ekologię, ale miało także silny wymiar społeczny dzięki swojemu charytatywnemu charakterowi.
Kliknij aby odtworzyć

Galeria Wejherowskie Klamoty jest wydarzeniem, które promuje zrównoważone podejście do konsumpcji poprzez nadawanie drugiego życia używanym przedmiotom. Mieszkańcy miasta mieli okazję kupić wszystko – od sprzętu AGD, przez meble, po książki i zabawki, co stanowi doskonały przykład praktycznego stosowania zasad recyklingu i redukcji odpadów. Prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt, podkreślił, jak ważne jest wspieranie lokalnej społeczności poprzez takie inicjatywy.

„Wejherowskie Klamoty mają ogromny potencjał. Dzisiaj jest już ósma edycja tego wydarzenia. Dochód ze sprzedaży trafia do organizacji pozarządowych działających na rzecz naszych mieszkańców. To pokazuje, że bycie 'eko' może mieć wiele twarzy,” mówi Hildebrandt.

Przed otwarciem Galerii zainteresowani mogli oglądać pokaz Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Tempora Militum, co dodało wydarzeniu historycznego wymiaru. W trakcie trwania Galerii dostępne były także usługi lokalnego fotografa, co umożliwiło uczestnikom uwiecznienie tego wyjątkowego dnia.

Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o., Andrzej Gorczycki, zaznaczył, że każda edycja przyciąga coraz więcej osób. „Każdy, kto sprząta swoje mieszkanie i pozbywa się niepotrzebnych rzeczy, przyczynia się do pomocy. Kupujący nie tylko zdobywają coś dla siebie, ale przede wszystkim wspierają lokalne NGO's. To piękna forma współpracy i wsparcia w naszej społeczności,” powiedział Gorczycki.

Ekofabryka w Wejherowie, położona przy ul. Fabrycznej 10, nie tylko jest miejscem sprzedaży używanych przedmiotów, ale także centrum edukacyjnym. Oferuje szkolenia i warsztaty, gdzie mieszkańcy mogą uczyć się naprawy uszkodzonych przedmiotów, co jeszcze bardziej podkreśla jej rolę w promowaniu zrównoważonego rozwoju.

Wejherowskie Klamoty to przykład tego, jak lokalne inicjatywy mogą wpływać na rozwój społeczności i środowisko, tworząc model godny naśladowania w innych miastach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytamData dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu seriiAutor komentarza: szubazdolkaTreść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :)Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu seriiAutor komentarza: Raf DomTreść komentarza: Świetna recenzja! Warto sięgnąć po tę ksiażkę.Data dodania komentarza: 17.11.2024, 10:29Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu seriiAutor komentarza: koraTreść komentarza: i fajnie i super!Data dodania komentarza: 17.11.2024, 10:16Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu seriiAutor komentarza: LESTreść komentarza: 650 mb. -7 miesiecy ???!!!! Toż to żart. WÓJCIE ! Kto wybierał wykonawcę ?Data dodania komentarza: 14.11.2024, 16:07Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej Kielno – KowalewoAutor komentarza: Leszek SzczypiorTreść komentarza: Leszek Szczypior W imieniu własnym jak i organizatora dziękuję wszystkim za udział w Pchlim Targu w Wejherowie, a szczególnie tym, którzy pozostawili po sobie 👏👏🙂🙂porządek. Jesteście WIELCY .Data dodania komentarza: 12.08.2024, 21:25Źródło komentarza: Od książek po odzież: na pchlim targu kupisz, co chcesz
Reklama