czwartek, 21 listopada 2024 07:21

Najlepsze produkty do pielęgnacji łojotokowej skóry głowy

Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ regulują rozchwianą gospodarkę gruczołów łojowych. ŁZS to przewlekła choroba mająca swoje okresy remisji i nawrotów. Nie da się z niej wyleczyć, ba nawet nie wiadomo dokładnie, jaka jest przyczyna tej dermatozy. Tym bardziej wydaje się, że dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy stanowią ważny element w niwelowaniu objawów schorzenia. Jednak o tym, jaka forma oraz skład są najbardziej pożądane, dowiesz się później.
  • 11.10.2024 11:59
  • Autor: Farmacia Verde
Najlepsze produkty do pielęgnacji łojotokowej skóry głowy

Co to jest łojotokowe zapalenie skóry głowy?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy to częsty powód wizyt dermatologicznych. Trzeba podkreślić, że leczenie nie jest proste, ze względu na nieujednoliconą farmakologię. Choroba jest przewlekła, nie da się z niej całkowicie wyleczyć. Ma swoje okresy remisji, ale też nawrotów. Medycyna nie zna konkretnej przyczyny rozwijania się stanu zapalnego i pojawiania charakterystycznych objawów. Obwinia się nadprodukcję gruczołów łojowych. Pot wpływa na nadmierny rozrost normalnie bytujących na naszym ciele drożdżaków malassezia furfur. Przy dużej ilości łoju, pasożyty rozrastają się, po czym wytwarzają enzym, zwany lipaza, zapoczątkowujący proces zapalny. 

Charakterystyczne objawy choroby ŁZS:

  • łuszczenie się naskórka,
  • zaczerwienienie, powodujące wyraźne plamy,
  • żółte lub brązowe, tłuste, łuskowate płaty skóry, czasami nawet strupy, tworzące swoistego rodzaju „skorupę”,
  • specyficzny wysięk,
  • nagminne przetłuszczanie się skóry głowy i włosów,
  • silny świąd, pieczenie, a nawet ból,
  • przerzedzenie włosów, prowadzące do łysienia.

Te symptomy mogą rozsiewać się ze skóry głowy na inne górne części ciała, bogate w gruczoły łojowe. Dlatego istotny jest jak najszybszy kontakt z dermatologiem, który obejrzy zmiany i postawi diagnozę, po czym rozpocznie niezbędne leczenie, dostosowane do zaawansowania choroby. 

Czytaj więcej: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/lojotokowe-zapalenie-skory-jak-sobie-z-nim-radzic,1605006757.html

Lekarz może przepisać leki doustne, miejscowe albo jeszcze inne preparaty wydawane bez recepty. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek i zaleceń lekarza, by szybciej pozbyć się przykrych objawów. Warto mieć regularny kontakt z takim specjalistą, bo to pozwoli odpowiednio wpływać na stan naskórka.

Łojotokowe zapalenie skóry
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Zazwyczaj dolegliwości łojotokowego zapalenia skóry nasilają się pod wpływem silnego stresu, ale też w okresie zimowym. Często, by uspokoić gruczoły łojowe, stosuje się kortykosteroidy, substancje keratolityczne czy przeciwgrzybicze. Warto wspomnieć o dobroczynnym działaniu takiego składnika jak pirokton olaminy. Jest często dodawany do preparatów jako skuteczna substancja, bo hamuje rozwój grzybów. A stosowany w kosmetykach w stężeniu 0,5-1% zmniejsza łuszczenie, rumień oraz uciążliwy świąd mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Sprawdź najlepsze produkty na łojotokowe zapalenie skóry głowy – szampon, emulsja i płyn z firmy Seborh

Wypróbuj profesjonalne dermokosmetyki SEBORH na ŁZS głowy w zestawie, o odpowiednio dobranych składnikach, które pomogą Ci szybko uwolnić się od objawów choroby.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh – znajdziesz w nim tak skuteczne substancje, jak: pirokton olaminy, siarczek selenu, biolin czy betainę. Bogata lekka konsystencja skutecznie zabija grzyby i bakterie, dobrze oczyszcza skórę głowy, po czym przywraca jej komfort. Szampon normalizuje pracę gruczołów łojowych, Jest łagodny, dlatego możesz go stosować tak często, jak tego potrzebujesz. 

  • Emulsja Seborh – ma w sobie niezastąpione składniki, jak: NMF, siarka, olej z czarnuszki, pirokton olaminy. Produkt intensywnie i dogłębnie nawilża, zmiękcza zrogowaciały naskórek, przynosi ulgę swędzącej skórze. Co ważne zmniejsza przetłuszczanie się włosów. 

  • Płyn Seborh – zawiera ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, kwas jabłkowy, glikolowy, ekstrakt z arniki. Ma działanie złuszczające, dlatego redukuje zalegającą na skórze łuskę i łupież. Istotnie zwiększa nawilżenie, ponadto przywraca jej równowagę hydrolipidową. Odblokowuje zatkane pory i mieszki włosowe. Dodatkowo zawiera składniki stymulujące porost włosów.

     

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon SeborhNa zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Skuteczna pielęgnacja przy łojotoku – czy jest możliwa?

Zacząć należy od diagnozy u dermatologa, ponieważ jest to jedyna kompetentna osoba, która jest w stanie jednoznacznie potwierdzić rodzaj choroby. Żeby naprawdę pozbyć się uciążliwych objawów, należy przestrzegać wszystkich zaleceń specjalisty. Lekarz może przepisać leki miejscowe, doustne lub inne preparaty bez recepty. ŁZS głowy wymaga stosowania dermokosmetyków na bazie naturalnych składników aktywnych, które będą regulować pracę gruczołów łojowych również w okresie remisji. Dlatego nie warto z nich rezygnować, nawet jeśli nastąpi poprawa.

Podsumowanie

Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła choroba, wymagająca systematycznych wizyt u lekarza.   Nieocenione okazują się także profesjonalne kosmetyki na bazie kwasów czy innych specjalnie dobranych, naturalnych składników, które przyczyniają się do wyregulowania, jak również wzmocnienia skóry.

Materiał partnera