Coraz częściej w Internecie pojawiają się nagrania osób postronnych z interwencji policyjnej, straży miejskiej lub innej formacji. To budzi emocje, zwłaszcza gdy ktoś nagle krzyczy. Nie zawsze osoby, które przyłączają się do tłumu wiedzą o co chodzi. O ile samo nagrywanie nie jest zabronione, o tyle publikacja już niesie za sobą konsekwencje prawne. Przede wszystkim nie zawsze film ukazuje prawdę, bazuje na emocjach, niewiedzy tłumu lub jego subiektywnym odczuciu, które może być nietożsame z prawdą. Ponadto pamiętajmy policjant jest funkcjonariuszem publicznym, ale nie osobą publiczną.
Kilka słów o przywłaszczeniu. Znajdując czyjąś rzecz, mamy obowiazek oddać. Nie obowiązuje slogan "znalezione, nie kradzione". Przywłaszczenie w zależności od wartości danego przedmiotu stanowi wykroczenie lub przestępstwo. Jeżeli chodzi o przywłaszczenie dokumentów tożsamości, to zawsze jest przestępstwo!.
1 czerwca br. weszły w życie zmiany dotyczące pieszych. I o tym rozmawiamy z asp.szt. Anettą Potrykus z KPP Wejherowo.
Zanim wybierzesz się do lasu pamiętaj o...
Tym razem kilka porad na temat wszelkiego rodzaju urzadzeń napędzanych elektrycznie, zwłaszcza hulajnóg.
W pierwszym tegorocznym "Poradniku wakacyjnym" asp. szt.Anetta Potrykus z KPP Wejherowo opowie o obostrzeniach związanych z pandemią COVID-19.